co mi w duszy gra? – Nowowiejski 2017

PROGRAM:

Feliks Nowowiejski – Kolędy op. 21 nr 3

Witold Lutosławski – Kolędy na sopran i fortepian

W ostatnim koncercie projektu dedykowanego muzycznemu solenizantowi roku 2017 wystąpią wybitne wokalistki, Ewa Tracz i Roksana Wardenga. W tym wyjątkowym wykonaniu publiczność będzie mogła usłyszeć opracowane przez Feliksa Nowowiejskiego polskie kolędy. W zeszłym roku towarzyszący artystkom wybitny kameralista Grzegorz Biegas wziął udział w nagraniu płytowym tych utworów z Elżbietą Szmytką. W koncercie projektu „Co mi w duszy gra?” kolędy Feliksa Nowowiejskiego zostaną zestawione z opublikowanymi po raz pierwszy w 1947 roku „koncertowymi” kolędami Witolda Lutosławskiego, który wykorzystał materiał melodyczny ze „Śpiewnika kościelnego” ks. Michała Mioduszewskiego oraz ze zbiorów Oskara Kolberga, a opracowując je, stworzył wyrafinowany akompaniament fortepianowy. Warto też przypomnieć, że Ewa Tracz to absolwentka studiów doktoranckich Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego prof. AM dr hab. Ewy Biegas. Obecnie doskonali swoje umiejętności w Accademii Teatro Alla Scala w Mediolanie. Roksana Wardenga studia wokalne ukończyła w klasie prof. Jana Ballarina, a od 2015 r. jest solistką Opery Śląskiej.

(dla zwiedzających wejście od ulicy Wita Stwosza 16)

Napisz do nas